FormålForeningens formål er efter vedtægternes bestemmelse herom fra en videre kreds eller offentligheden, at modtage midler, som under iagttagelse af et princip om risikospredning anbringes i instrumenter i overensstemmelse med kapitel 14 og 15 i lov om investeringsforeninger m.v., og på forlangende af en medlem at indløse medlemmets andel af af formuen med midler, der hidrører fra denne, jf. § 12.
TegningsregelForeningen tegnes af den samlede bestyrelse, af formanden eller næstformanden i forening med et yderligere medlem af bestyrelsen eller direktør i foreningen eller en direktør i investeringsforvaltningsselskabet.
Er INVESTERINGSFORENINGEN FUNDAMENTAL INVEST din virksomhed?
Vil du gerne have din virksomheds logo .
Hvis du indsætter et link til denne side, der hvor du skriver din virksomheds cvr-nummer på din hjemmeside, vil vi kvittere med en komplet liste af alle virksomhederne i branchen Andre investeringsfondes aktiviteter.
Henvend dig på mlf@estatistik.dk hvis du vil høre mere, eller hvis du allerede har indsat referencen på din hjemmeside.
Vil du følge virksomheden INVESTERINGSFORENINGEN FUNDAMENTAL INVEST?
Hvis du opretter dig som bruger på eStatistiks hjemmeside, har du muligheden for at følge virksomheder du finder her på siden. Du kan oprette dig her, og det er gratis.
Når du er oprettet som bruger på vores side, har du også mulighed for at købe dig adgang til ubegrænset brug af vores download funktion i eSegmentering og i vores brancheanalyser. Dette koster 4000,- ekskl. moms. Skriv til kni@estatistik.dk for at høre mere om dettet tilbud.
Henvend dig på mlf@estatistik.dk hvis du har brug for hjælp til oprettelse af ny bruger.