FormålSelskabets formål er at udgive juridiske, økonomiske og andre samfundsvidenskabelige værker, lærebøger, lovkommentarer, tidsskrifter og andre publikationer af interesse for medlemmer i Danmarks Jurist- og Økonomforbund (DJØF). Selskabets bestyrelse kan endvidere beslutte at optage enhver med forlagsvirksomhed beslægtet virksomhed, som enten direkte tjener til det i stk. 1 nævnte formål, eller som kan forventes at ville give et overskud, der kan benyttes til dette formål.
TegningsregelSelskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af bestyrelsens formand i forening med en direktør eller af to medlemmer af bestyrelsen i forening med en direktør.
Tal fra erhvervsstyrelsens regnskabs-API. eStatistik henviser til Erhvervsstyrelsen ved eventuelle fejlregistreringer. Vi anbefaler at krydstjekke regnskabsdataen med årsrapporterne i PDF.
Er JURIST- OG ØKONOMFORBUNDETS FORLAG A/S din virksomhed?
Vil du gerne have din virksomheds logo .
Hvis du indsætter et link til denne side, der hvor du skriver din virksomheds cvr-nummer på din hjemmeside, vil vi kvittere med en komplet liste af alle virksomhederne i branchen Udgivelse af bøger.
Henvend dig på mlf@estatistik.dk hvis du vil høre mere, eller hvis du allerede har indsat referencen på din hjemmeside.
Vil du følge virksomheden JURIST- OG ØKONOMFORBUNDETS FORLAG A/S?
Hvis du opretter dig som bruger på eStatistiks hjemmeside, har du muligheden for at følge virksomheder du finder her på siden. Du kan oprette dig her, og det er gratis.
Når du er oprettet som bruger på vores side, har du også mulighed for at købe dig adgang til ubegrænset brug af vores download funktion i eSegmentering og i vores brancheanalyser. Dette koster 4000,- ekskl. moms. Skriv til kni@estatistik.dk for at høre mere om dettet tilbud.
Henvend dig på mlf@estatistik.dk hvis du har brug for hjælp til oprettelse af ny bruger.