FormålFondens formål er at fortsætte driften af afdøde fabrikant Kai Hansens virksomhed "Dansk Limfabrik" ved fabrikation af og handel med lim og andre varer efter bestyrelsens nærmere beslutning for derigennem at indvinde midler til anvendelse i videnskabeligt øjemed og til velgørende formål
TegningsregelFonden forpligtes overfor trediemand ved underskrift af bestyrelsen eller af formanden eller næstformanden i forbindelse med et andet bestyrelsesmedlem
Tal fra erhvervsstyrelsens regnskabs-API. eStatistik henviser til Erhvervsstyrelsen ved eventuelle fejlregistreringer. Vi anbefaler at krydstjekke regnskabsdataen med årsrapporterne i PDF.
Henvend dig på mlf@estatistik.dk hvis du vil høre mere, eller hvis du allerede har indsat referencen på din hjemmeside.
Vil du følge virksomheden KAJ HANSENS FOND?
Hvis du opretter dig som bruger på eStatistiks hjemmeside, har du muligheden for at følge virksomheder du finder her på siden. Du kan oprette dig her, og det er gratis.
Når du er oprettet som bruger på vores side, har du også mulighed for at købe dig adgang til ubegrænset brug af vores download funktion i eSegmentering og i vores brancheanalyser. Dette koster 4000,- ekskl. moms. Skriv til kni@estatistik.dk for at høre mere om dettet tilbud.
Henvend dig på mlf@estatistik.dk hvis du har brug for hjælp til oprettelse af ny bruger.